Ochotnicza Straż Pożarna
  Wprowadzono: 18-10-2012   |

Na terenie gminy Lipka działa pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednostki funkcjonuj ą w następujących miejscowościach : Batorowo, Buczek Wielki, Lipka, Łąkie, Osowo.

W dyspozycji operacyjnej do podejmowania działań ratowniczo -gaśniczych na wyposażeniu w/w OSP znajduje się łącznie sześć pojazdów pożarniczych w tym cztery lekkie samochody gaśnicze GLM, jeden średni samochód GBA i jeden ciężki GCBA. Jednostka OSP Lipka od roku 1997 działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i realizuje zadania ratownicze posiadając na swoim wyposażeniu min. zestaw narzędzi hydraulicznych, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt oświetleniowy i inny sprzęt pożarniczy. Jednostki OSP oprócz wypełniania podstawowych zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej na podległym terenie, działają również w zakresie propagowania zadań statutowych poprzez organizację festynów, zawodów pożarniczych i aktywną współpracę z wieloma organizacjami i instytucjami w tym min. z władzami samorządu gminnego, administracją Lasów Państwowych Jednostkami Państwowej Straży Pożarnej.

www.osplipka.cba.pl