Wprowadzono: 05-07-2018  |  redaktor1

o przetwarzaniu danych osobowych
w Urzędzie Gminy w Lipce

Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.4.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO), informujmy, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Lipka reprezentowana przez Wójta Gminy Lipka z siedzibą w Lipce, ul. Kościuszki 28, kod pocztowy 77-420, e-mail: , tel. 67-266 50 41

2. Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Urzędu Gminy Lipka jest Beata Lewandowska adres e-mail:

3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.

4. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. rozporządzenia.

6.Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.

7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

- dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych

- wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa) gdy przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.

8. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe w sytuacji gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa. Nie przekazanie niezbędnych  danych może spowodować uniemożliwienie zawarcia   i realizacji umowy;

9. Dane osobowe mogą zostać ujawnione podmiotom uprawnionym  na mocy przepisów prawa innym podmiotom; naszym partnerom, czyli firmom, z którymi współpracujemy łącząc produkty lub usługi.

Do danych mogą też mieć dostęp nasi podwykonawcy (podmioty przetwarzające), np. firmy księgowe, prawnicze, informatyczne, likwidatorzy szkód, wykonawcy usług w ramach likwidacji szkód.

Dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego/organizacji mię­dzynarodowej.

10. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Wprowadzono: 21-09-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 27-06-2018  |  redaktor1