ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA GMINNEGO
Wprowadzono: 07-11-2017  |  redaktor1

W ramach WRPO na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 9 „Infrastruktura dla kapitału ludzkiego” Działanie 9.3 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowe” Poddziałanie 9.3.1. „Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej” Gmina Lipka otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn.:  „Rozbudowa przedszkola gminnego w Lipce”

Dofinansowanie - 600 273,49 zł, kwota całkowita,  to 706 204,11 zł.

W ramach projektu planowane jest wykonanie dwóch rodzajów działań: pierwsze w postaci rozbudowy istniejącej infrastruktury przedszkola dla 25-ga dzieci w wieku 3-4 lat, drugie, to zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych na potrzeby realizacji usług edukacyjnych.

W wyniku prac budowlanych powstaną pomieszczenia w charakterze:

- Gabinetu, wykorzystywany będzie do  prowadzenia zajęć indywidualnych np. zajęć logopedycznych, rewalidacyjnych, nauczania indywidualnego, prowadzenia rozmów indywidualnych z rodzicami.

- Sali zajęć, wykorzystywana będzie do  prowadzenia zajęć dydaktycznych, zabaw, spożywanie posiłków ltp.

- Sali ruchowej, wykorzystywana będzie do  prowadzenia zajęć ruchowych, zabaw, itp. sala ta                        zostanie podzielona ściankami przesuwanymi, aby utworzyć 3 sale zajęć.  Z sali ruchowej można będzie wydzielić jedną część –na sale zajęć plastycznych, technicznych, artystycznych. Pozostałe 2 części sali ruchowe mogą  być przeznaczone na sale do zajęć ruchowych (zajęcia gimnastyczne, taneczne, zabawy ruchowe).

- łazienki,

- dwóch magazynków

- podjazdu dla niepełnosprawnych.

Planowane jest zakupienie wyposażenia na potrzeby realizacji projektu, w postaci:

- Zestawów mebli (2 komplety),

- Stolików regulowanych 6-osobowych (8 sztuk),

- Stolika 4-osobowego (1 sztuka),

- Biurek (3 sztuki),

- Krzesełek regulowanych (54 sztuki),

- Szatni 6-osobowych (6 sztuk),

- Regałów (4 sztuki).

Planowane jest zakupienie pomocy dydaktycznych na potrzeby realizacji usług edukacyjnych:

- Kącika tematycznego (6 sztuk),

- Suchego basenu z piłeczkami (1 sztuka),

- Zestawu gimnastyczny „Piramida” (1 sztuka),

- Zestawu piętrowego (1 sztuka),

- Zestawu równoważnia „Walec" (1 sztuka),

- Zestawu klocków piankowych (1 sztuka),

- Zestawu wspinaczkowy (1 sztuka),

- Materacy antypoślizgowe (5 sztuk),

- Zestawu multimedialnego : projektor, uchwyt sufitowy, ekran projekcyjny (1 komplet).

Projekt stanowi rozwiązanie komplementarne z projektem pn. „Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych w gminie Lipka wraz z rozszerzeniem oferty edukacyjnej oraz wsparciem dla nauczycieli”, którego  realizacja rozpocznie się od 01 lipca 2018 r.

Wprowadzono: 21-09-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 05-07-2018  |  redaktor1