Państwowa Inspekcja Pracy
Wprowadzono: 28-07-2017  |  redaktor1

Apel do rolników - bezpieczeństwo prac żniwnych

W trosce o bezpieczeństwo podczas prac żniwnych Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu i dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu w ramach planowych działań prewencyjnych kierują apel do rolników o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas tegorocznych prac żniwnych i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

Żniwa to szczególnie niebezpieczny okres wzmożonych prac, którym towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń związanych z obsługą maszyn, transportem plonów, czy pracą na wysokości. Ceną nieuwagi, pośpiechu i lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Ofiarami tych wypadków są również najmłodsi.

Jak temu zaradzić?

Niekoniecznie wiąże się to z potrzebą dużych nakładów finansowych. Często wystarczy lepsza organizacja pracy, czy zachowanie rozsądku i stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas prac w polu i obejściu, do przestrzegania których zachęcamy rolników w apelu.

Wprowadzono: 27-07-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 03-07-2017  |  redaktor1