ZMIANY - ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO
Wprowadzono: 08-01-2019  |  redaktor1

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DLA

PRODUCENTÓW ROLNYCH W ROKU 2019.

WAŻNE INFORMACJE DLA PODUCENTÓW BYDŁA !!

Urząd Gminy Lipka informuje o zmianach związanych z procedurą przyznania zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

1. Od 2019 roku zwiększeniu ulega limit zużywanego oleju napędowego na 1 ha upraw rolnych z 86 do 100 litrów. Stawka zwrotu podatku akcyzowego nie ulega zmianie i wynosi 1,00 zł na 1 litr oleju napędowego.

2. Hodowcom bydła przysługuje dodatkowy zwrot części podatku akcyzowego w wysokości 30 litrów na jedną dużą jednostkę przeliczeniową bydła.                                                         Do wniosku o zwrot podatku akcyzowego należy dołączyć zaświadczenie wydane przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok składania wniosku. Wzór w/w dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy w Lipce, biurach powiatowych ARiMR oraz na stronie internetowej ARiMR.

Ponadto informujemy że,  wnioski w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać w Urzędzie Gminy Lipka od 1 do 28 lutego 2019 r. wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r. oraz zaświadczeniami ARiMR o liczbie DJP w przypadku hodowców bydła.

Wprowadzono: 24-12-2018  |  redaktor1