WNIOSKI- PROGRAM 300+
Wprowadzono: 21-09-2018  |  redaktor1

Gminny Ośrodek Pomocy Społeczne w Lipce przypomina o składaniu wniosków 300+

Przypominamy, że tylko wnioski o przyznanie świadczenia 300 +  złożone do 30 listopada 2018r. będą rozpatrywane.

Złożenie wniosku po tym terminie oznaczać będzie, że rodzice nie otrzymają pieniędzy.

Zgodnie z rozporządzeniem, 300 złotych przysługuje raz w roku, niezależnie od dochodu, na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole.

Otrzymać świadczenie mogą dzieci sześcioletnie, które wcześniej idą do szkoły, do pierwszej klasy. Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne  w przedszkolu lub w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole).

WAŻNE: Świadczenie dobry start nie podlega unijnej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipce, ul. Kościuszki 28 w  godzinach pracy ośrodka lub pod nr telefonu: 67 2665 041 wew. 16.

Wprowadzono: 21-11-2018  |  redaktor1