VI Bieg Leśne Dukty
Wprowadzono: 11-09-2018  |  redaktor1

Tradycyjnie już na terenie Kompleksu Rekreacyjno - Wypoczynkowego w Lipce w dniu 8 września 2018 r. odbył się VI Bieg Leśne Dukty. W rywalizacji uczestniczyły dzieci z Przedszkola Gminnego w Lipce (a także młodsi), dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum. W biegu głównym startowały osoby dorosłe. W tym samym czasie pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej biblioteki Publicznej przeprowadzili gry i zabawy "Kartoflaki cudaki". Kobiety Pozytywnie Zakręcone serwowały pyszne placki ziemniaczane! Po sportowych emocjach jak sportowa osobowość wyróżniony został pan Józef Paleń, który przyjął gratulacje i pamiątkowy puchar.

JÓZEF PALEŃ

Urodzony 2 listopada 1935 r. na Kresach Wschodnich (dawna Ukraina).

W 1945 r. osiedlił się wraz z rodzicami w Czernicach.

1950 r. ukończył Szkołę Podstawową w Czernicach.

1954 r. ukończył Liceum Pedagogiczne w Złotowie.

Od 1950 r. zawodnik Sparty Złotów. Uprawiał koszykówkę, pchał kulą, rzucał dyskiem, biegał na średnie dystanse.

1959 r. rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej w Lipce. Przez pierwsze 2 lata dojeżdżał do pracy rowerem z Czernic. Od roku 1960 do chwili obecnej mieszka w Lipce.

Od 1960 r. został animatorem sportu, założył LZS Czarni Lipka, w którym działały 4 sekcje: piłka nożna (klasa A i B), siatkówka (liga wojewódzka), tenis stołowy, sekcja podnoszenia ciężarów. Był trenerem, organizatorem zawodów i wyjazdów oraz menadżerem.

Pan J. Paleń jest pierwszym trenerem wielokrotnego mistrza Polski w tenisie stołowym (juniorów, kadetów, seniorów) – Tomasza Redzimskiego.

Pod jego skrzydłami sportowcy z Lipki brali udział w spartakiadach, turniejach zakładowych oraz rozgrywkach LZS.

Podopiecznymi p. J. Palenia byli też żołnierze  z Jednostki Wojskowej w Debrznie, którzy nie tylko przyjeżdżali na rozgrywki tenisa stołowego do Lipki, ale też gościli naszych zawodników u siebie.

P. J. Paleń zainicjował wieczorne rozstawianie w sali gimnastycznej w Lipce stołów do tenisa, przy których grano do późnych godzin „bez opamiętania”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i zapraszamy za rok!

W załącznikach znajdują się wyniki biegów.

Wprowadzono: 04-09-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 27-08-2018  |  redaktor1