Uroczystość 70-lecia
Wprowadzono: 19-07-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 19-07-2018

Przed remizą strażacką w Osowie odbyły się dnia 14 lipca br. uroczystości 70-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej.  Celebrację rozpoczęto od polowej mszy św., przy oprawie muzycznej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lipki. Władze Powiatu Złotowskiego, delegacje jednostek pożarnych oraz delegacje jednostek organizacyjnych z Gminy Lipka złożyły życzenia i gratulacje z okazji jubileuszu. Zasłużonym strażakom zostały wręczone ordery, a osoby, które wpierają OSP Osowo, otrzymały pamiątkowe medale. Na scenie wystąpili muzyczni i kabaretowi artyści ze Słupi oraz Wielkiego Buczka i Stołuńska. Dzieci mogły zafundować sobie przejażdżkę na kucach, strzelać z broni pneumatycznej i łuku, przygotowane były stoiska gastronomiczne. Najwięcej śmiechu zapewnił przezabawny konkurs strażacki. Dorośli mogli bawić się do późnej nocy na plenerowej zabawie tanecznej.