Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Wprowadzono: 13-11-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 13-11-2017

Rocznicowe obchody odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów, jak zwykle obfitowały w szereg wydarzeń. Już o godz. 9.00 spod Pomnika Wolności w Lipce wyruszył Rajd Niepodległości, o godz. 11.00 na hali sportowej rozegrano II Turniej Siatkówki Młodzieży Szkolnej, Mszę św. w intencji Ojczyzny ksiądz proboszcz odprawił o godz. 11.30, a po niej przedefilowano po Pomnik Wolności aby uczcić święto i złożyć kwiaty. Zwieńczeniem Narodowego Święta Niepodległości była III Biesiada Patriotyczna, gdzie na scenie GOK-u w Lipce zaprezentowało się 12 grup. W przerwie koncertu nagrodzono laureatów konkursu plastycznego "Moja Mała Ojczyzna" zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipce. Nie zbrakło również w tym roku poczęstunku marcińskimi rogalami. Kulminacyjnym punktem spotkania było zapalenie zniczy pod Pomnikiem Wolności przez grupy, które wystąpiły w biesiadzie.

Wprowadzono: 30-10-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 30-10-2017  |  redaktor1