II Gminny Konkurs Piosenki
Wprowadzono: 16-05-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 16-05-2017

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce, dnia 12 maja br. konkurowali ze sobą najlepsi wokaliści Gminy Lipka. Zespół muzyczno-rytmiczny "Gordonki" przywitał uczestników i publiczność "hymnem gordonowskim". Zanim na scenę wkroczyli pierwsi artyści Wójt Gminy Lipka i Patron Honorowy - Przemysław Kurdzieko pogratulował organizatorom konkursu: Zespołowi Szkół w Lipce, Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Lipce i Gimnazjum im. Jana Pawła w Lipce oraz osobom najbardziej zaangażowanych w przygotowanie imprezy: Sylwii Pyrc, Anecie Gortat, Marcelinie Winieckiej. W dwóch kategoriach zaprezentowało się ok. 35-ciu artystów, których oceniała komisja w składzie: Wioleta Gappa, m.in. absolwentka Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, dyrygent, chórzystka, nauczyciel muzyki i języka polskiego Zespołu Szkół w Lutowie, Aldona Chamarczuk - dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Złotowie oraz Wójt Gminy Lipka - Przemysław Kurdzieko.

W kategorii "Przedszkole i kl. I - III SP" laureatami zostali:
I m-ce Zuzanna Korzeniowska,
II m-ce Zuzanna Zientara,
III m-ce Julia Mróz
Nagroda dyr POPP w Złotowie przypadła Martynie Nagibor.

W kategorii: "Klasa IV - VI i Gimnazjum" miejsca na podium zajęli:
I m-ce Nadia Zdrenka,
II m-ce Wiktoria Piwowarska,
III m-ce Weronika Grabowska.
Nagrody dyr POPP w Złotowie odebrały Nadia Zdrenka i Wiktoria Piwowarska.

Zespół "Gordonki" oraz zespół "Krajniacy" umilali śpiewem i tańcem uczestnikom czas między konkursowymi prezentacjami. Dla wszystkich uczestników konkursu piosenki przygotowany był słodki poczęstunek. "Słonecznym hymnem przedszkolaka" grupa "Gordonki" zamknęła Gminny Konkurs Piosenki w Lipce.

Wprowadzono: 20-09-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 14-09-2017  |  redaktor1