XIX Święto Wsi Krajeńskiej
Wprowadzono: 09-07-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 09-07-2018

Na Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym w minioną niedzielę - 8 lipca 2018 r. odbyło się XIX Święto Wsi Krajeńskiej. Na piaszczystym boisku od godz. 12.00 rozegrano Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Lipka. Po kilkugodzinnej walce 9 drużyn wyłoniła się klasyfikowana trójka:
I miejsce zajęli "Czarno-Czarni"
II miejsce "Koledzy"
III miejsce "Weterani".
O godz. 15.00 na scenie pojawili się: Senator RP - Mieczysław Augustyn, Starosta Złotowski - Ryszard Goławski, Wójt Gminy Lipka - Przemysław Kurdzieko, Przewodniczący Rady Gminy Lipka - Krzysztof Olczak, którzy przywiatali mieszkańców Gminy Lipka oraz wakacyjnych gości.
Rozegrany został turniej "Złap byka za rogi", podczas którego rywalizowały ze sobą delegacje jednostek organizacyjnych. W tym przypadku klasyfikacja wyglądała następująco:
I m-ce LGD Krajna Złotowska
II m-ce Starostwo Powiatowe Złotów
III m-ce Urząd Gminy Złotów
IV m-ce Sołtysi Gminy Lipka
V m-ce OSP Gminy Lipka.
Rozegrano także Turniej w Boule Parami o Puchar Wójta Gminy Lipka.
Oto wyniki:
I m-ce Marek Bednarek, Krzysztof
II m-ce Agata, Kamil
III m-ce Bartek, Kuba Zych
IV m-ce Michał Wcisło, Paweł Orzechowski
V m-ce Dominik Michalski, Wojtek Bieluszko.
Na basenie wodnym odbyły się pokazy ratowników złotowskiego WOPRu.
Scena wypełniona była tego dnia przez lokalnych artystów, jak i gwiazdy muzyki:
- Młodzieżowa Orkietra Dęta z Lipki,
- zespół śpiewaczy "Lipczanki"
- kapela "Mysontacy" z Krajenki
- zespół "2 plus 1"
- zespół "Trzy Gitary"
- zespół "Masters".
Konferansjerkę imprezy poprowadzili dyr GOK Lipka - Lech Wiśniewski wraz z Martą Gram - pracownikiem Biblioteki Publicznej Lipka.
Na nowopowstałym kompleksie do ćwiczeń kalistenicznych zaprezentowali swoje niesamowite ćwiczenia grupa "Street Workout Lipka" oraz goście.
Pracownicy GOK Lipka zadbali o obficie zapatrzony bufet oraz stoiska gastronomiczne. Zaprezentowało się wielu lokalnych przedsiębiorców, rzemieślników oraz wystawców. Dzieci również miały duży wybór rozrywki w miasteczku gier i zabaw.
Zabawę do późnych godzin nocnych poprowadził Dawid Krzyk.

Wprowadzono: 11-09-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 04-09-2018  |  redaktor1