Krajeńskie tradycje wielkanocne
Wprowadzono: 27-03-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 27-03-2018

Zespół Folklorystyczny Krajniacy z Wielkiego Buczka w dniu 26 marca br. spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipce. Krajniacy przybliżyli temat tradycji i obyczajów kultywowanych w regionie Krajny. Grupa folklorystyczna opowiedziała z humorem krajeńską gwarą o tradycjach świątecznych, dekorowaniu święconki, nieco innej tradycji śmingusa-dyngusa z przerywnikami na wspólne śpiewanie ludowych piosenek. Pod koniec spotkania na zgromadzonych czekał mały test przekazanej wiedzy. Obydwie strony spotkania były bardzo zadowolone ponieważ była to wspaniała lekcja historii, kultury i patriotyzmu krajeńskiego. Świadectwem zainteresowania tematem było to, że uczniowie po spotkaniu sami podchodzili do zaproszonych gości i zadawali tematyczne pytania.

Wprowadzono: 19-04-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 12-04-2018  |  redaktor1