Dożynki Gminne
Wprowadzono: 02-09-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 02-09-2017

Dożynki Gminne w Lipce w tym roku odbyły się 27 sierpnia. Ksiądz proboszcz Parafii p.w. św. Katarzyny w Lipce - Tadeusz Łuczyk zainaugurował Dożynki Gminne mszą świętą w kościele p.w. św. Katarzyny w Lipce. Delegacje sołectw wraz z uczestnikami święta przemaszerowali w barwnym korowodzie przez ulice Lipki na Kompleks Relaksacyjno - Wypoczynkowy, gdzie odbyły się centralne uroczystości. Władze samorządowe przywitały przybyłych gości oraz tradycyjnie podzieliły chlebem przekazanym przez starostów dożynek - Katarzynę i Karola Grochowskich. Na scenie zaśpiewali artyści: Anna Żebrowska, Roman Gierczak, Kapela "Pieczarki" , a wieczorną zabawę poprowadził zespół L&M. W konkurencji "Wiejskich Igraszek Sołectw o Puchar Wójta Gminy Lipka" I miejsce zdobyła drużyna z Bługowa, II m-ce ex aequo sołectwo Lipka, sołectwo Batorówko, sołectwo Batorowo. Najpiękniejszy wieniec zrobiło w tym roku Batorówko i ten wieniec będzie reprezentował Gminę Lipka na Dożynkach Powiatowych 2 września w Sławianowie. Witacze dożynkowe stroili w tym roku pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Lipki. Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Bibliotece Publicznej w Lipce, GOK Lipka oraz WTZ Lipka.

Wprowadzono: 12-12-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 06-12-2017  |  redaktor1