Dożynki Parafialne w Wielkim Buczku
Wprowadzono: 26-08-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 26-08-2017

Wielki Buczek trzeba nazwać nie tyko strefą dobrej pogody, ale również dobrej zabawy! W minioną niedzielę (20 sierpnia br.) odbyły się na boisku w Wielkim Buczku Dożynki Parafialne. Tradycyjnie, jak na dożynki przystoi, odbyła się polowa msza święta, którą poprowadził ks. Tadeusz Kolon. W tym roku na zaproszenie Rady Parafialnej oraz Sołectwa Wielki Buczek został zaproszony Warsztat Terapii Zajęciowej w Lipce z kierownikiem Anną Czaplą oraz prezesem Fundacji CIS ze Złotowa - Arkadiuszem Król. Pracownicy WTZ Lipka wraz z wychowankami zapewnili moc atrakcji artystycznych i nie tylko. W pobliżu sceny ustawili stoiska z własnym rękodziełem (patrz zdjęcia), które wyprzedano w szybkim tempie. Dzieci mogły sobie wybrać zabawkę w tasiemkowym losowaniu, a publiczność zaszaleć w tańcu "jedzie pociąg". Jednym z najważniejszych punktów dożynek były rywalizacje między sołectwami. Sołtysi czterech sołectw zaimponowali poczuciem humoru nie tylko zgromadzonym gościom, ale też Wójtowi Gminy Lipka - Przemysławowi Kurdzieko, który pogratulował przebierańcom dystansu do siebie. W drużynowych rozgrywkach na boisku rozegrano m.in. konkursy w toczeniu balotów słomy, obieraniu cebuli, wyścigu na snopkach... W klasyfikacji ogólnej: 4 miejsce zarezerwowała dla siebie drużyna z W. Buczka "aby goście mogli cieszyć się wyższymi miejscami" - jak powiedział sołtys W. Buczka - Ryszard Glugla. Następne lokaty w sołeckich rozgrywkach zajęli: 3 m-ce Czyżkowo, 2 m-ce Nowy Buczek, 1 m-ce Osowo. Dużą popularnością cieszył się też konkurs losowy, w którym wśród bardzo atrakcyjnych nagród, główną - rower wygrała Mirosława Wnuk z Wielkiego Buczka. Ciąg dalszy atrakcji, to wyczekiwany przez wszystkich kabaret "Wte i Wewte", który przedstawił program wg własnego scenariusza. Był też mikrofon dla każdego, gdzie można było zaprezentować siebie w spontanicznym repertuarze piosenek biesiadnych. Na dożynkach nie zabrakło smacznej gastronomi, którą przygotowali mieszkańcy Wielkiego Buczka, przejazdów bryczką Stanisława Gluglii Stajnia U Stasia, miasteczka zabaw dla dzieci. W wieczornej części dożynek zabawę taneczną poprowadził zespół L&M.

ps. Dziękujemy za udostępnienie części zdjęć WTZ Lipka.

Wprowadzono: 12-12-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 06-12-2017  |  redaktor1