Wprowadzono: 11-07-2017  |  redaktor1

W dniu 04 lipca 2017 roku pomiędzy Województwem Wielkopolskim  z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu a  Stowarzyszeniem Centrum Inicjatyw Lokalnych „Tilia” w Lipce, podpisane zostały dwie  umowy o przyznanie pomocy na realizację zadań pn. „Utworzenie centrum rekreacyjno-turystycznego przy Szlaku Rowerowym Greenway Naszyjnik Północy” oraz „Utworzenie Street Workaut Parku – miejsca spotkań i treningów”

Celem pierwszej planowanej operacji pn. „Utworzenie centrum rekreacyjno-turystycznego przy Szlaku Rowerowym Greenway Naszyjnik Północy”   jest zaspokojenie potrzeb mieszkańców, szczególnie dzieci, zamieszkujących Osiedle Winiarnia w miejscowości Lipka oraz stworzenie możliwości odpoczynku dla turystów przemierzających Szlak Rowerowy Greenway Naszyjnik Północy. Szlak ten o długości 870 km przebiega przez cztery województwa: wielkopolskie, pomorskie, zachodniopomorskie oraz kujawsko-pomorskie. Osiedle Winiarnia znajduje się bezpośrednio przy  trasie i będzie  stanowić miejsce odpoczynku umieszczone w aplikacji GPS. Centrum Inicjatyw Lokalnych "Tilia" cel ten zamierza osiągnąć poprzez budowę wiaty, placu zabaw,  boiska do siatkówki plażowej.  Planowane jest także nasadzenie krzewów wieloletnich.  Przedsięwzięcie zlokalizowane jest na działce gminnej będącej w użyczeniu wnioskodawcy na okres 7 lat. Planowana wiata o powierzchni zabudowy 35 m 2 o konstrukcji drewnianej, dach z wiązarów drewnianych, pełne deskowania połaci dachowej, pokrycie z gontu papowego, orynnowanie i opierzenia  z blachy powlekanej służyć będzie zarówno społeczności lokalnej, jak i turystów planujących postój. Bardzo często ze szlaku korzystają całe rodziny, więc plac zabaw będzie atrakcją zarówno dla najmłodszych wędrujących z rodzicami, jak i dzieci     z Osiedla Winiarnia. Wiata będzie ogólnodostępna,      z umożliwieniem swobodnego dojazdu dla osób defaworyzowanych - niepełnosprawnych.   Elementy wchodzące w skład placu zabaw: zestaw zabawowy, huśtawka wahadłowa podwójna (siedzisko płaskie i koszyk), huśtawka ważka, karuzela tarczowa bąk, bujak sprężynowy. Elementem placu będzie też piaskownica o wymiarach 2,4 na 2,4 m, regulamin placu zabaw, jeden kosz na śmieci oraz jedna ławka z oparciem.

Dla młodzieży oraz starszych zaplanowane zostało przedsięwzięcie polegające na budowie boiska do siatkówki plażowej o wymiarach 11 x 20 m (tafla boiska 9 x 18 m).

Całość zadania to 55 901,00 zł, dofinansowania 50 310,00 zł.

Celem drugiego projektu pn. „Utworzenie Street Workat parku – miejsca spotkań i treningów” jest zaspokojenie sportowych potrzeb społeczności lokalnej, szczególnie powstałej grupy Street Workaut Lipka- amotorskiej grupy sportowej. W skład planowanego zestawu Standard L wchodzi: komplet urządzeń z nawierzchnią żwir. Park powstanie na działce gminnej nr 352 przyy  kompleksie rekreacyjno-sportowym przy ulicy Sępoleńskiej. Park będzie ogólnodostępny dla mieszkańców, jak  i poszerzy ofertę pobytową dla turystów gminy Lipka.

Całość zadania to 50 85,60 zł, dofinansowania 45 077,00 zł.

Wprowadzono: 21-05-2018  |  redaktor1
Wprowadzono: 21-05-2018  |  redaktor1