XVIII Święto Wsi Krajeńskiej
Wprowadzono: 11-07-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 11-07-2017

Uczestnicy organizowanych w Lipce imprez potrafią zaskakiwać. Dnia 9 lipca br. padł zapewne kolejny rekord frekwencji podczas XVIII Święta Wsi Krajeńskiej. Znakomita pogoda oraz moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów zaspokoiła chyba najbardziej wybredne gusta. Sportowe rozgrywki siatkówki plażowej rozpoczęły Święto Wsi Krajeńskiej. Na boisku walczyło aż 13 drużyn (rekord!). Pierwsze miejsce zdobyła grupa siatkarzy z Debrzna, II miejsce zajęli "M.D.D." z Dąbrowy, a III m-ce przypadło "Dream Team" z Sępólna Krajeńskiego. Konferansjerką zajęli się Dyrektor GOK Lipka - Lech Wiśniewski oraz pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipce - Marta Gram. Sceniczne prezentacje rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lipki wraz z gościnnie występującą grupą taneczną pod przewodnictwem instr. Ewy Quiring-Korczak z Centrum Kultury i Sztuki z Sępólna Krajeńskiego. Uroczyste rozpoczęcie zainicjowali Starosta Złotowski - Ryszard Goławski, Wójt Gminy Lipka - Przemysław Kurdzieko oraz Dyrektor GOK w Lipce - Lech Wiśniewski. Dalsze prezentacje na scenie kontynuowały rodzime zespoły: Lipczanki, instrumentaliści, wokaliści i tancerze. Około godz. 16-ej atrakcje przeniosły się nad wodę, gdzie rozegrano turniej "Smocze łodzie". W tej konkurencji zwyciężyła ekipa "Dragoni" z Tarnówki, II m-ce Krajenka "Krajeńskie Smoki" i na III m-cu uplasowała się Lipka "Lwy morskie".Sędzią głównym był Paweł Baraszkiewicz - wicemistrz olimpijski z Sydney! Związek Gmin Krajny ze Złotowa rozdawał drzewka za elektrośmieci i gadżety w zamian za podstawową wiedzę na temat ekologii. Instruktorzy z GOK Lipka serwowali gry i konkursy rodzinne. O Puchar Wójta walczyły pary w coraz bardziej modnej dyscyplinie sportowej Boule: I m-ce zdobyli Agata Piasecka i Kamil Więcek, II m-ce zdobyli Mirosław Górski, Robert Stofrowski, III m-ce Przemysław Bujacz, Marek Bednarek, IV m-ce Paulina Stryszyk, Łukasz Filipczak. Wieczorną część artystyczną z gwiazdami polskiej estrady rozpoczął Krzysztof Konarek z zespołem, którego przeboje rozgrzały publiczność. Około godz. 20 swój recital przedstawiła legenda polskiego rocka - zespół Skaldowie, którego przeboje śpiewała i tańczyła zgromadzona publiczność. W wieczornej części spotkania w tanecznych rytmach wystąpiła grupa Skaner, z którą nie można było nie tańczyć. Grupa Albatros zapewniała zgromadzonym zabawę do samego rana.

Wprowadzono: 11-10-2017  |  redaktor1
Wprowadzono: 03-10-2017  |  redaktor1